Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija


Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) ir valsts dibināta augstskola ar neierobežotu starptautisko akreditāciju. Tā ir dibināta 1993. gadā Rēzeknē, Latvijā.

RTA Reģionālistikas zinātniskā institūta (REGI) humanitārā virziena pētnieki ar sociolingvistikas, lietišķās valodniecības un kultūras pētījumiem ir pieteikuši sevi gan Latvijas, gan Eiropas līmenī, prezentējot Latgales valodas un kultūras (īpaši – latgaliešu) visā pasaulē. Starp pētījumu tematiem ir arī identitāšu pētījumi (reģionālā, etniskā, kultūras un lingvistiskā identitāte), ir analizēta latgaliešu valodas loma Latgales reģionā, izglītībā, lingvistiskajā ainavā, tūrismā u.c.

Vairāku valsts pētījumu programmu un starptautisko projektu laikā REGI pētnieki ir dokumentējuši latgaliešu valodu un izveidojuši divus korpusus: 1) MuLa2022   mūsdienu latgaliešu tekstu korpusu (sadarbībā ar Latvijas Universitātes Mākslīgā intelekta laboratoriju) un 2) MuLaR – latgaliešu runas korpusu. Ir izstrādātas arī digitālās spēles, e-mācību platforma latgaliešu valodas apguvei, kā arī videolekcijas latgaliešu valodas skolotājiem.

REGI pētniekiem ir cieša starptautiskā sadarbība ar mazāk lietoto valodu pētniekiem dažādās Eiropas valstīs, piemēram, ar Mercator Eiropas pētniecības centru un Frīzu Akadēmiju (Nīderlandē), Ā. Mickeviča Universitāti Poznaņā (Polijā), Eiropas Centru minoritāšu jautājumos (ECMI) Flensburgā (Vācijā) u.c.


Mājas lapa: https://www.rta.lv/

E-pasts: [email protected]

Tālrunis: +371 28325368

Adrese: Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne