LV
  • LV
  • ENG
DIGITĀLĀS HUMANITĀRĀS ZINĀTNES LATVIJĀ
  • sākums
  • notikumi
  • institūcijas
    • Latvijas Nacionālā bibliotēka
    • LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts
    • LU Lībiešu institūts
    • LU MII Mākslīgā intelekta laboratorija
    • Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
    • Rīgas Tehniskā universitāte
    • Tilde
  • resursu bibliotēka
  • video
  • sadarbības tīkli
  • BSSDH
  • Projekti
    • DHELI
    • VPP LATE
    • DH VPP
    • Nordplus
  • info

Atvērta reģistrācija Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolai 2023

22. maijs, 2023 pl. 23:58


Aicinām pieteikties mācībām programmā “Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skola: diskursa analīze un digitālā literatūras pētniecība” (Baltic Summer School of Digital Humanities: Discourse Analysis and Digital Literary Studies), kas norisināsies 2023. gada 25.–28. jūlijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā klātienē un tiešsaistē Zoom platformā. 


Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skola ir starptautiska intensīva tālākizglītības programma, kas sniedz iespēju humanitāro un sociālo zinātņu pētniekiem, pasniedzējiem un studentiem, kā arī arhīvu, bibliotēku un muzeju profesionāļiem apgūt dažādas digitālās pētniecības prasmes – sākot ar iemaņām, kas nepieciešamas darbam ar digitāliem datiem līdz pētniecības rezultātu vizualizācijas prasmēm.

2023. gadā skola tiek rīkota jau piekto reizi un tajā, kā ierasts, būs iespējams apgūt programmēšanu ar Python valodu, tīmekļa datu vākšanas iemaņas, kā arī datu vizualizāciju, izmantojot platformas Tableau un Gephi. Šogad pirmo reizi Python valodas apguve būs organizēta divās plūsmās – iesācējiem un studentiem ar priekšzināšanām. Šī gada īpašie fokusi ir diskursa analīze, digitālā literatūras pētniecība, klausāmgrāmatas un DH infrastruktūras. Pilns lekciju un nodarbību apraksts atrodams tīmekļa vietnē Digitālās humanitārās zinātnes Latvijā.

Programma tiek organizēta kā hibrīds pasākums klātienē un attālināti, dalības maksa gan klātienes, gan attālinātajiem studentiem ir EUR 30. Katru dienu interesantiem bez maksas pieejama viena atvērta lekcija, kas tiks translēta LNB Facebook un YouTube kanālos. Darba valoda – angļu.

Reģistrācija vasaras skolai:

http://www.digitalhumanities.lv/bssdh/2023/registration

Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skola tiek rīkota, sadarbojoties Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtam un Latvijas Universitātei. Programmas atbalstītāji – Valsts pētījumu programmas “Digitālās humanitārās zinātnes” projekts "Atvērtas un FAIR principiem atbilstīgas digitālo humanitāro zinātņu ekosistēmas attīstība Latvijā" (Nr. VPP-IZM-DH-2022/1-0002); projekta finansētājs: LR Izglītības un zinātnes ministrijas Latvijas Zinātnes padome

Papildu informācija:

Anda Baklāne
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Digitālās pētniecības pakalpojumu vadītāja
E-pasts: dh@lnb.lv
http://www.digitalhumanities.lv/bssdh/2023 


Jaunākie ieraksti

  • Atvērta reģistrācija Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolai 2023
    22 mai, 2023
  • 18. maijā notiks seminārs par runas korpusu izveidi un izmantojumu
    2 mai, 2023
  • Tiek uzsākta "Balsu talka" – iniciatīva atvērtu runas datu vākšanai
    28 apr, 2023
  • Digitālo humanitāro zinātņu seminārs Eiropas Parlamentā
    18 apr, 2023
  • 12. aprīlī notiks pirmais seminārs digitalhumanities.lv semināru ciklā
    6 apr, 2023
  • Nacionālā korpusu kolekcija – ikvienam pieejami lielie valodas dati tiešsaistē
    10 feb, 2023
  • DHELI projekts attīstīs digitālās humanitārās zinātnes Latvijā
    2 feb, 2023
digitalhumanities.lv uzturēšanu atbalsta projekts "Atvērtas un FAIR principiem atbilstīgas digitālo humanitāro zinātņu ekosistēmas attīstība Latvijā" (Nr. VPP-IZM-DH-2022/1-0002)